הצג מחיר כולל מע"מהצג מחיר לפני מע"מ

סכיני סקלפל

תוכן עניינים

סכין סקלפל, או אזמל מנתחים, הוא אחד הכלים החשובים ביותר בחדרי ניתוח ובהליכים רפואיים פולשניים למיניהם. הלהב המדויק והחד של הסקלפל מאפשר למנתחים לבצע חתכים מדויקים בעור בלי להזיק לרקמות. כדי להבטיח את הצלחת ההליך הטיפולי ואת בטיחות המטופל יש לבחור בסקלפל המתאים לסוג ההליך, לאופי ההליך ולצרכים של המנתח ושל המנותח.

במאמר זה נבדוק איך בוחרים סקלפל איכותי ונבין למה חשוב לבחור סקלפל מקצועי ברמה גבוהה מספק מוביל.

 

סכיני סקלפל מומלצים

 

מהו סקלפל?

סקלפל הוא אזמל – סכין – לחיתוך העור בהליכים ניתוחיים. גודלו כגודל כף היד, והוא מורכב מידית לאחיזה ומלהב חד לחיתוך. הלהב עשוי מפלדת אל-חלד, והוא חד מאוד ועמיד בפני הליכי שיתוך. הסקלפל הוא כלי עבודה של רופאים כירורגים, של פתולוגים ושל אנטומיסטים. הוא עוזר להם לבצע חתכים מדויקים בעור, לנתח רקמות ולהוציא ביופסיות לבדיקת מעבדה.

 

סכיני סקלפל

 

איך בוחרים סקלפל איכותי?

כדי לבחור סכין סקלפל איכותי יש לבחון קודם את הידית. הידית צריכה לאפשר אחיזה נוחה ואיתנה ולהקל על השליטה בהליך הניתוחי. כמו כן היא צריכה להיות קלה ומאוזנת כדי לא להכביד על היד של המנתח ולא להכאיב לה בהליכים ניתוחיים ממושכים.

לאחר בחינת הידית נבחן את החדות של הלהב. יש שני סוגים של להבי סקלפל – להבים קמורים המאופיינים בקצה מעוקל, ולהבים שטוחים המאופיינים בקצה ישר. הבחירה בין שני הסוגים מושפעת מההליך הניתוחי הספציפי ומהעדפות המנתח. חשוב לוודא שהלהב עשויה מפלדת אל-חלד ברמת גימור גבוהה כדי לשמור על החדות של הסקלפל ולמנוע התקהות בחלוף הזמן.

 

סוגי סקלפלים

אם אתם מחפשים סקלפל לקנייה, כדאי שתדאו שיש סוגים שונים וגדלים שונים של סקלפלים שמתאימים לצרכים כירורגיים מוגדרים. הסוגים הנפוצים ביותר כוללים להבים שמספרם 01, 11, ו-51:

  • לסקלפל שמספרו 01 יש קצה מעוקל, והוא מתאים לפעולות כירורגיות רגילות.
  • לסקלפל שמספרו 11 יש להב משולש עם קצה חד, והוא נדרש לחתכים מדויקים למשל בניתוחים פלסטיים או בניתוחי עיניים.
  • לסקלפל שמספרו 51 יש קצה קטן ומעוקל, והוא משמש בהליכים ניתוחיים עדינים למשל בכירורגיית פה ולסת.

 

למה הסקלפלים ממוספרים?

סכיני סקלפל ממוספרים כדי להקל את הזיהוי שלהם בהליך הטיפולי או הכירורגי ולמנוע טעויות חמורות. מספור הסקלפלים עוזר לרופאים ולמנתחים לזהות בקלות את הגדלים של הסקלפלים ואת הסוגים השונים של הלהבים. לדוגמה סקלפל שמספרו 10 גדול יותר מסקלפל שמספרו 15. התקינה הזאת חיונית לדיוק בהליכים כירורגיים, היא מצמצמת טעויות ומבטיחה שימוש תקין בכלי החיתוך המתאים בכל הליך ובכל זמן.

 

סקלפלים חד-פעמיים

רופאים מנתחים רבים מעדיפים להשתמש בסקלפלים חד-פעמיים בשל היתרונות הרבים שלהם. הסקלפלים החד-פעמיים מתקבלים באריזה אטומה בחדר הניתוחים. הידית והלהב שלהם מעוקרים, ואין צורך לנקות, לחטא, לעקר ולהשחיז אותם לפני הטיפול. סקלפל חד-פעמי אינו מעביר זיהומים ממטופל למטופל ואינו גורם להתפשטות זיהומים במוסד הרפואי. נוסף על כך, סקלפלים חד-פעמיים כמו למשל סכין סקלפל לפדיקור חדים יותר ומבטיחים ביצועים מיטביים בכל הליך ניתוחי. אם אין צורך לתחזק את הסקלפלים, המוסדות הרפואיים יכולים לחסוך בזמן עבודה ובמשאבים יקרים ולפנות את הצוותים למשימות חשובות יותר.

 

סוגים שונים של סכיני סקלפל

 

סקלפלים איכותיים בקלים פלוס

סקלפלים איכותיים הם כלי עבודה הכרחיים לרופאים, למנתחים ולמטפלים, ולכן חשוב לקנות אותם מספקים אמינים עם מוניטין בשיווק מוצרים איכותיים ועמידים. בקלים פלוס תמצאו סקלפלים שמיוצרים לפי תקני ייצור מחמירים ועומדים בדרישות רגולטוריות גם בעולם וגם בארץ.

הסקלפלים שלנו יוסיפו לביטחון המקצועי שלכם ויאפשרו לכם לבצע הליכים ניתוחיים עדינים ומדויקים, למנוע סיבוכים ולשמור על בטיחות המטופלים. כל הסקלפלים בקלים פלוס ממוספרים לפי התקן, ואתם יכולים לרכוש יחידות סקלפלים שכוללות את כל הפריטים הנחוצים להליכים הניתוחיים השונים בבתי חולים, במכונים רפואיים, בקליניקות טיפוליות ובמרפאות. אנחנו משתפים פעולה עם יצרנים בעלי שם שבקרת האיכות עומדת בראש סדרי העדיפויות שלהם ומבטיחים שכל סכין עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר שנקבעו בארגון הבריאות העולמי.

נוסף לכל היתרונות הללו בקלים פלוס תוכלו ליהנות ממחירים אטרקטיביים. כי אנחנו מבינים את המגבלות התקציביות שמטרידות אתכם ושואפים לתת לכם פתרונות חסכוניים בלי להתפשר על איכות, אז אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר ואל תוותרו על הסקלפלים של קלים פלוס – ציוד רפואי למרפאות.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
קלים פלוס - ציוד רפואי אונליין

מכירה סיטונאית של ציוד רפואי, מוצרים לבית, בגדי עבודה, כלים חד פעמיים, מוצרי נייר, מזרקים וכל מה שהמרפאה / הקליניקה שלכם צריכה.

אולי יעניין אותך גם...
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן