הצג מחיר כולל מע"מהצג מחיר לפני מע"מ

מחטים לקעקועים

תוכן עניינים

מחטים לקעקועים הן כלים מדויקים לאחד מביטויי האומנות הנפוצים ביותר בעולם. קעקועים הם אומנות עתיקה שמלווה את האנושות מזה אלפי שנים. הם מבטאים אמונות, תרבויות, מסורות וזהות קולקטיבית ואישית.

 

מחטים מומלצים לקעקועים

 

במרכז האומנות העתיקה הזאת עומדת המחט, והיא הכלי המדויק ביותר שבאמצעותו אומני קעקועים יוצרים עיצובים מורכבים על העור. אף על פי שמדובר באומנות עתיקה, המחטים המודרניות צועדות עם הקדמה הטכנולוגית, מיוצרות בתנאי ייצור מחמירים ועומדות בתקני שימוש מחייבים. מכוני הקעקועים המובילים בארץ ובעולם נדרשים לעמוד בנוהלי טיפול מורכבים ולהשתמש אך ורק במחטים שמתאימות לטכנאות הקעקועים ומורשות לשימוש.

 

במאמר זה נתוודע לעולם מחטי הקעקועים, נדון בסוגי המחטים שאפשר למצוא במכוני קעקועים מתקדמים ונבדוק אילו אמצעים ננקטים כדי לשמור על סביבת עבודה בטיחותית ולהבטיח את בריאות הלקוחות.

 

מחטים לקעקועים

 

מחט קעקוע

מחטים לקעקועים הן מכשירים דקים מפלדת אל-חלד ובקצותיהן תצורות מחטים משתנות. המחטים מחוברות למכונת קעקועים שמכילה דיו. הדיו מוזרק לדרמיס, שהיא השכבה השנייה של העור, לאחר שהמחט מנקבת אותו. הניקוב במחט פוצע קלות את העור ומזרים לנקב דיו בדיוק מרבי.

מחטי קעקועים הן מכשיר חיוני לשרטוט קווים מדויקים על העור. קווים אלה הם הבסיס לעבודות אומנות מדהימות ומרהיבות. ולכן לא נטעה אם נאמר שהמחטים הן הכלי החשוב ביותר של אומני קעקועים ברחבי העולם.

 

סוגי מחטים לקעקועים

יש כמה סוגים של מחטי קעקועים. לכל מחט קעקוע יש מאפיינים משלה ויישומים מוגדרים. המחטים הנפוצות הן:

  1. תוחמות עגולות.
  2. מצילות עגולות.
  3. מצילות שטוחות.
  4. מחטי מגנום.

למחטים תוחמות עגולות יש תצורת מחט אחת שמשרטטת על העור קווים עדינים.

 

למחטים מצילות עגולות יש תצורה מעוגלת של סדרת מחטים שיוצרת על העור אפקטים חלקים של הצללה.

 

מחטי מגנום הן תצורה מלבנית של סדרת מחטים המשמשות להצללת שטחי עור נרחבים. למחטי מגנום יש כמה תצורות – תצורות מעוגלות לשרטוט אחיד בקווי מתאר משתנים ותצורות מוערמות להזרקת צבע אינטנסיבית. מחטי מגנום הן אחד הכלים העיקריים במכוני קעקועים. הן מתאימות לקעקועים גדולים, מורכבים ועשירים בצבע. כדי לשרטט על העור הצללות שטוחות אומני קעקועים משתמשים בתצורת מחטים שטוחה, ישרה או מדורגת. מחטים אלה ממלאות שטחי עור בצבע אחיד וחלק. שרטוט הצללה שטוח מפזר דיו באחידות ומכסה אזורים נרחבים בצבע.

 

בשנים האחרונות עוד ועוד אומני קעקועים מעדיפים להשתמש במחטי מכליות (מחטי קרטרידג'ים). מחטי קרטרידג'ים – כשמן כן הן – כוללות גם את המחטים בתצורות משתנות וגם את מכלית הדיו ומפשטות את עבודת הקעקוע. בשונה מהמחטים המסורתיות המחייבות הרכבה ידנית, מחטי מכליות מתחברות ישירות אל מכשיר הקעקוע ללא צורך בחיבור מחטים בודדות.

 

למחטי מכליות יש תצורות משתנות. הן נוחות מאוד לשימוש גם בעבודות פשוטות וגם בעבודות מורכבות ומקלות את עבודת האומן.

 

מקעקע משתמש במחט קעקוע ליצירת קעקוע

 

שימוש בטוח במחט של קעקוע

מחט של קעקוע מיועדת לשימוש חד־פעמי בלבד כדי לשמור על בריאות הלקוחות ועל הבטיחות בעבודה. מכוני קעקועים נדרשים לעבוד לפי נוהלי היגיינה מחמירים ומקפידים על תקנות המחייבות שימוש חד-פעמי במחטים. מחטי קעקועים עוברות עיקור לפני שהן מגיעות למכוני הקעקוע. הן ארוזות בנפרד ומושלכות לאחר שימוש בודד. נהלים מחמירים אלה מפחיתים את הסיכון להעברת פתוגנים כמו הפטיטיס B, הפטיטיס C ו־HIV.

 

יש דרכים נוספות להגן על הלקוחות במכוני קעקועים. מכונים מובילים שמים דגש על סביבת עבודה נקייה וסטנדרטים גבוהים של היגיינה. מלבד סוגי מחטים לקעקועים אומני קעקועים משתמשים במוצרים חד-פעמיים כמו כפפות סטריליות, מכסי דיו סטריליים חד-פעמיים וחלוקי עבודה שאפשר להחליף מטיפול לטיפול. בתום הטיפול בלקוח הם מכניסים את הציוד הקבוע לאוטוקלבים, מכלים לעיקור ולחיטוי של אביזרים רפואיים, כדי לעקר אותם לפני הטיפול הבא. ניקוי קבוע של משטחי העבודה במכון הקעקועים הוא חיוני ואין לוותר עליו.

 

יתרה מזאת, הלקוחות עצמם צריכים לשים לב לסביבת העבודה במכון הקעקועים לפני שהם נכנסים לטיפול. סביבת עבודה נקייה וסטריליות הן אינדיקציה להקפדה על נוהלי עיקור וניקיון ומעידות על בטיחות הטיפולים. אומני הקעקועים צריכים להסביר ללקוחות על נוהלי הטיפול בקעקוע כדי למנוע זיהומים ולעודד תהליך ריפוי בריא.

 

מקעקעים מקצועיים ומנוסים ממליצים ללקוחות להקפיד על הנחיות הטיפול בקעקוע – לנקות את האזור המקועקע, להימנע ממגע ומחשיפה מוגזמת לשמש וכמובן לקבל טיפול רפואי אם נראים סימני דלקת.

 

מחטים לקעקועים בקלים פלוס

בקלים פלוס תמצאו מחטי קעקועים באיכות גבוהה של מותגים מובילים לשימוש חד־פעמי. מכוני קעקועים מובילים ואומני קעקועים בעלי שם לא מתפשרים על איכות ועובדים רק עם מוצרי המחטים הטובים ביותר. עובדים עם מחטי קעקועים ורוצים להתרשם מהמבחר ומהאיכות של קלים פלוס? דברו אתנו.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
קלים פלוס - ציוד רפואי אונליין

מכירה סיטונאית של ציוד רפואי, מוצרים לבית, בגדי עבודה, כלים חד פעמיים, מוצרי נייר, מזרקים וכל מה שהמרפאה / הקליניקה שלכם צריכה.

אולי יעניין אותך גם...
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן