הצג מחיר כולל מע"מהצג מחיר לפני מע"מ

ונפלונים

תוכן עניינים

בתחום הכלים והמכשירים הרפואיים יש כלים רבים שיש להם תפקיד מכריע בטיפול בחולים ובהחלמתם. הונפלון, הצנתר הוורידי, הוא אחד מהם, וללא ספק הוא חיוני לאנשי רפואה, ולצוותי סיעוד וטיפול בכל מוסד רפואי. במאמר זה נבין מהו ונפלון, אילו סוגי ונפלון יש, ומהם השימושים המוגדרים שלו. כמו כן נבין למה כדאי לרכוש ונפלונים איכותיים מספקים מובילים.

 

ונפלונים למכירה

 

מהו ונפלון?

ונפלון הוא צינור דק וגמיש המוחדר לכלי דם גדולים כדי לערות למטופלים נוזלים או תרופות או לדגום מהם דגימות דם. הוא כלי עבודה חיוני בבתי חולים, במכונים רפואיים, בקליניקות טיפוליות, במרפאות ובמסגרות בריאות אחרות ומאפשר גישה מהירה ויעילה לכלי הדם וטיפול איכותי במטופלים. צנתר ונפלון מורכב מצינורית פלסטיק, ממחט וממחבר המחבר אותם לערכת הטיפול – למזרקים או לשקית לנוזלים.

 

סוגים שונים של ונפלון

יש כמה סוגים של ונפלון, גדלים שונים וצבעים שונים לצרכים טיפוליים שונים:

  • ונפלון סטנדרטי – זהו ונפלון בסיסי שמתאים להליכים רפואיים שגרתיים וזמין בגדלים שונים לטיפול במבוגרים ובילדים.
  • ונפלון בטיחותי – ונפלון עם מחטים נשלפות, מגיני בטיחות מובנים או מנגנוני נעילה למחטים.
  • ונפלון מכונף (ונפלון פרפר) – ונפלון שיש לו שתי כנפיים גמישות משני צידי הצינורית. הכנפיים מייצבות את המחט בעת החדרתה לווריד ומודבקות לאחר שהצנתר יציב בתוך הווריד. ונפלון פרפר מתאים למטופלים עם ורידים בעייתיים או לאיסוף דם תכוף.
  • ערכת הארכה לוונפלון – ערכת הארכה לוונפלון כוללת צינורית נוספת שמתחברת לצנתר. היא מתאימה למטופלים שזקוקים לטיפול תוך-ורידי ממושך או למטופלים שזקוקים לעירוי של כמה תרופות בעת ובעונה אחת.

כל ונפלון מתאים לצרכים טיפוליים שונים. הונפלון הסטנדרטי מתאים לעירוי נוזלים, תרופות או דם; ונפלון בטיחותי מגן על הרופאים, על צוותי הסיעוד ועל המטפלים ומפחית פציעות מחטים אקראיות והעברת מחלות בדם; ונפלון פרפר מייצב את תהליך החדרת המחט לווריד ומבטיח את יציבותה; וערכת ההארכה היא פתרון מעשי למטופלים הזקוקים לטיפול תוך-ורידי ממושך. היא מאפשרת לנוח בין עירוי לעירוי ומייתרת את הצורך בהחדרות חוזרות ונשנות של המחט.

 

צבעי הוונפלון

לצנתרי ונפלון יש כמה צבעים – כחול, ורוד, כתום וירוק. הצבע מסמן את המידה של הצנתר ולא בהכרח את המלצת השימוש. חשוב לדעת ששיטת הקידוד בצבע שונה מיצרן ליצרן או ממדינה למדינה. ולכן חשוב לשים לב להתוויות השימוש המוטבעות על האריזות של הצנתרים השונים.

עם זאת, הינה קידוד סטנדרטי בצבע לצנתרים:

  • ונפלון כחול – צנתרים כחולים הם גדולים ומתאימים להליכים המצריכים עירוי נוזלים בקצב מואץ או בכמויות גדולות בפעולות החייאה או בעירוי דם למשל.
  • ונפלון ורוד – צנתרים ורודים הם בינוניים ומתאימים לטיפולי עירוי סטנדרטיים במטופלים מבוגרים.
  • ונפלון כתום – צנתרים כתומים מתאימים לילדים או לאנשים עם ורידים דקים מאוד. הם מצמצמים את חוסר הנוחות של המטופלים בעת החדרת המחט ואידיאלים לעירויים בקצב איטי מאוד או בנפח נוזלים קטן.
  • ונפלון ירוק – צנתרים ירוקים קטנים אף יותר מצנתרים כתומים. הם מתאימים לעירוי עדין ביילודים או בתינוקות.

הבחירה בוונפלון בצבע כזה או אחר או בגודל כזה או אחר מושפעת מצורכי הטיפול, מגיל המטופל וממצב הוורידים שלו. צבע הצנתר הוא רק מדד אחד שיש להביא בחשבון לפני עירוי נוזלים, עירוי תרופות, עירוי דם או איסוף דם. אנשי הרפואה והסיעוד צריכים להסתמך על הכשרתם, על ניסיונם ועל המצב הקליני של המטופל כדי להחליט על סוג הצנתר ולהתחיל בטיפול.

 

ונפלון

 

ונפלונים בקלים פלוס

אין ספק שצנתרי ונפלון הכרחיים במוסדות בריאות, ואי אפשר לוותר עליהם או להתפשר על איכות מוצר בינונית או נמוכה. בקלים פלוס תמצאו ונפלונים מסוגים שונים, בגדלים שונים ובצבעים שונים שמיוצרים בתקני ייצור מחמירים ועומדים בסטנדרטים בין-לאומיים. קנייה בקלים פלוס מבטיחה לכם איכות, בטיחות, עמידה בתקנים וכן מחירים משתלמים במיוחד.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
קלים פלוס - ציוד רפואי אונליין

מכירה סיטונאית של ציוד רפואי, מוצרים לבית, בגדי עבודה, כלים חד פעמיים, מוצרי נייר, מזרקים וכל מה שהמרפאה / הקליניקה שלכם צריכה.

אולי יעניין אותך גם...
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן